Tolga YAĞLI

Tolga YAĞLI

Kurucu Ortak ve Eğitmen

1977 Samsun doğumlu. Karşıyaka Yelken Kulübü milli yelken sporcusu. Yelken ve yarışçılık hayatına 7 yaşında Optimist teknesi ile başladı. Optimist ile birçok ulusal ve uluslararası başarıları bulunmaktadır. Tolga YAĞLI Optimist'ten sonra 470 sınıfında yarışmaya devam etti. 198 defa milli takım adına yarışan Tolga YAĞLI halen 2007 yılında Serhat ALTAY ile birlikte kurdukları Lemon Sailing School bünyesinde eğitmenlik yapmaktadır.

Serhat ALTAY

Serhat ALTAY

Kurucu Ortak ve Eğitmen

1976 İzmir doğumlu. Karşıyaka Yelken Kulübü milli yelken sporcusu. Yelken ve yarışçılık hayatına 7 yaşında Optimist teknesi ile başladı. Celal Bayar Beden Eğitimi Spor Yüksek Okulu'ndan mezun oldu. Birçok ulusal ve uluslararası başarılara imza atan Serhat ALTAY Optimist yaşı dolduğunda 470 sınıfında yarışmaya devam etti. 450 kez milli takım adına yarışlara katılan Serhat ALTAY şu anda 2007 yılında kurulan Lemon Sailing School bünyesinde yat eğitmeni olarak yelken hayatını sürdürmektedir.

Belde UZUN

Belde UZUN

Halkla İlişkiler ve İdari işler

Kocaeli Üniversitesi Deniz ve Liman İşletmeciliği bölümünden mezun olup ayrıca Yat kaptanlığı belgesine sahiptir. 2014 yılından beri Lemon Sailing School'un Halkla İlişkiler görevini üstlenmiş ve aynı zamanda 2017’den beri Arkas Çeşme Yelken Gençlik ve Spor Kulübü’nde İdari İşler bölümünde görev almaktadır.

Serkan YAPAN

Serkan YAPAN

Yat Eğitmeni

Serkan yelken hayatına 12 yaşında başladı. Optimist, Laser 4.7, Laser Radial ve Laser Standart sınıflarında yarışan Serkan 115 kere Milli Takım adına yarıştı. 2014 yılından beri Arkas M.A.T. Sailing Team’de Ana Yelkenci olarak yarışıyor. 2017’de ise Arkas Çeşme Yelken Gençlik ve Spor Kulübü’nde antrenörlük yapmaya başladı, Ayrıca lemon Sailing School bünyesinde Ekip Lideri olarak görev yapmaktadır.

Altuğ ŞENERMEN

Altuğ ŞENERMEN

Yat Eğitmeni

Altuğ yelken hayatına 13 yaşında başladı. Optimist, Laser 4.7 , Laser Radial ve Laser Standart sınıflarında 10 kez Milli Takım adına yarıştı. 2014’ten beri Arkas M.A.T. Sailing Team’de Grinderci olarak yarışıyor. 2017’de ise Arkas Çeşme Yelken Gençlik ve Spor Kulübü’nde antrenörlük yapmaya başladı, ayrıca Lemon Sailing School bünyesinde Yat Eğitmeni olarak görev yapmaktadır.

Deniz ALTAY

Deniz ALTAY

Yat Eğitmeni
Deniz yelkene 8 yaşında başladı optimist,laser 4.7,laser radial ve laser standartta toplam 20 kez milli takım adına yarıştı. Arkas M.A.T. Sailing Team’de Runner’cı olarak görev yapıyor.2020 yılında Arkas Çeşme Yelkende antrenörlük yapmaya başladı, ayrıca Lemon Sailing School bünyesinde Yat Eğitmenliği yapmaktadır.
Saygın TARCAN

Saygın TARCAN

Yat Eğitmeni

Manisa Celal Bayar Üniversitesi Beden Eğitimi Spor Yüksek Okulunda Beden Eğitimi Ve Spor Öğretmenliği Bölümünden mezun oldu ve ardından Rekreasyon alanında yüksek lisans eğitimini tamamladı. Çeşitli kulüplerde rüzgâr sörfü ve yelken eğitmenliği yaptı. Yat sınıfında Bodrum, İzmir, İstanbul ve Marmaris’te yarışlara katıldı. Gemi adamı cüzdanına sahip olan Saygın Tarcan 2020 yılında Arkas M.A.T. Sailing Team’de yarışmaya başladı, ayrıca Lemon Sailing School bünyesinde Yat Eğitmeni olarak görev almaktadır.

Batu ZİNGAL

Batu ZİNGAL

Yat Eğitmeni

8 yaşında yelken sporuna başlayan Batu, optimist ve yat kategorilerinde yarıştı. 2018’den bu yana Arkas – M.A.T. Sailing Team’de piyanocu olarak; Arkas Çeşme Yelken Gençlik ve Spor Kulübü’nde ise antrenör olarak görev alıyor, aynı zamanda Lemon Sailing School bünyesinde Yat eğitmeni olarak görev almaktadır.